SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 im. Armii Krajowej w Szczecinku 

 

 SZKOŁA Z SERCEM


 
Aktualności
Regulamin Ucznia
WSO
Konkursy - Różne
Imprezy Szkolne
Religia
Kalendarz roku szkolnego
Rekrutacja
Wykaz podręczników
O szkole
Grono pedagogiczne
Pedagog szkolny
Biblioteka
"Zerówka"
Dokumenty szkolne
Sport
Chór szkolny "Wiolinki"
Koło dziennikarskie
Koło Młodych Historyków
1 b
Dzieci przyjęte do klas 1 i oddziału "0"
   
 

            Zajrzyj:

Rok Szkolny 2017/2018 

Niedziela, 20 Styczeń 2019

 

Do oddziału 0 „a” uczęszczają dzieci 5-6 letnie. Klasa liczy 25 uczniów.  Zajęcia edukacyjne w roku szkolnym 2014/2015 odbywają się w sali nr 5 w godz. 7.30- 13.00 i są prowadzone są przez p. Olgę Miszkiewicz.  Dzieci uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez wychowawcę oraz w zajęciach dodatkowych takich jak: rytmika, religia, j. angielski i zajęcia biblioteczne. Najmłodsi uczniowie biorą również czynny udział w imprezach i uroczystościach organizowanych na terenie szkoły.

 

WYDARZENIA KLASOWE:

Dzień Matki i Dziecka

 zdjęcia  

Dzień Babci i Dziadka 

 zdjęcia  

Mikołajki 

 zdjęcia

Wycieczka do Fabryki Bombek

     9 grudnia dzieci z grupy 0 „a” uczestniczyły w wycieczce do Fabryki Bombek w Nacławiu. Celem wycieczki było poznanie procesu wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały proces wydmuchiwania, posrebrzania, malowania i suszenia ozdób choinkowych.

    Najbardziej emocjonującą częścią wycieczki było uczestnictwo w warsztatach, podczas których każde dziecko mogło poczuć się dekoratorem i ozdobić swoją własną bombkę. Następnie każda bombka została podpisana imieniem jej właściciela i trafiła do suszarni, aby po wysuszeniu powrócić ponownie do jej dekoratora. Taka własnoręcznie namalowana bombka jest wspaniałą pamiątką z pobytu w fabryce. W dobrych humorach i pełni niezapomnianych wrażeń wracaliśmy do domu.

zdjęcia 

Dzień pluszowego misia

Dzieci z oddziału przedszkolnego 0 „A” nie zapomniały o swoich pluszakach w dniu ich święta. Zabrały je ze sobą do szkoły, aby wspólnie z nimi spędzić ten dzień. Przedszkolaki opowiedziały o swoich misiach i w jaki sposób do nich trafiły. Poznały historię powstania pluszowej maskotki i najbardziej znane misie z literatury dziecięcej. Następnie udały się do biblioteki szkolnej, gdzie wysłuchały fragmentów książek ze znanymi misiowymi bohaterami, które czytały im ich starsze koleżanki z klasy IVb, oraz pracowały zespołowo wyklejając misia. Ten wyjątkowy dzień zakończony został zabawami ze śpiewem, wśród których nie zabrakło zabawy „Stary niedźwiedź mocno śpi”.

zdjęcia

 

Zajęcia religii

 Nasze maluchy chętnie uczestniczą w dodatkowych zajęciach,  takich jak religia.

W tygodniu przeznaczamy na nią 60 minut. Dzieci potrafią już zaśpiewać kilka nowych piosenek z pokazywaniem gestów, poznają modlitwy i kolorują obrazki. Biorą też udział w konkursach, które odbywają się na terenie szkoły. Na ostatnich zajęciach z zaciekawieniem słuchały opowiadania z użyciem atrakcyjnych pacynek.

 Bo w „ zerówce” miło płynie czas….

zdjęcia

 

Święto Niepodległości w grupie O „a”

Nasi najmłodsi uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w szkolnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Tego dnia wyglądali niezwykle, w galowych strojach, z kotylionami i z zaciekawionymi minkami. Bardzo uważnie obejrzeli program artystyczny przygotowany przez starszych kolegów z klasy IIs.

zdjęcia

 

TURNIEJ PIŁKARSKI „SKRZAT CUP 2014”

19 września 2014 r. przed ratuszem odbył się turniej piłki nożnej przedszkolaków „Skrzat Cup 2014” zorganizowany przez  UKS Akademię Piłkarską. Była to pierwsza impreza zorganizowana w tak nietypowej formule. Na specjalnie zbudowanej murawie grali mali piłkarze w wieku sześciu i pięciu lat. Do piłkarskiej rywalizacji zgłosiło się 17 drużyn, reprezentujących niemal wszystkie szczecineckie przedszkola i szkoły. Rozgrywki wywołały prawdziwe emocje, szczególnie wśród rodziców, którzy bardzo głośno dopingowali swoje pociechy. Rozgrywki piłkarskie sprawiły dzieciom ogromną radość. Najmłodsi piłkarze z naszej szkoły wywalczyli trzecie miejsce w kategorii 6-latków nagrodzone pucharem i słodyczami.

zdjęcia

 
Copyright (c)2013 SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 im. Armii Krajowej w Szczecinku