SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 im. Armii Krajowej w Szczecinku

Regulamin Ucznia
WSO
Wykaz podręczników
Dzieci przyjęte do klas 1 i oddziału "0"

Rok Szkolny 2017/2018

Wtorek, 16 Październik 2018

Do oddziału 0”b” uczęszczają dzieci 5-6 letnie. Nasza klasa liczy 25 radosnych uczniów. Zajęcia w roku szkolnym 2014/2015 odbywają się w sali nr 5 w godzinach 10:00-16:00

oraz 11:00-16:00, prowadzone są przez p. Justynę Stefanowicz. Dzieci biorą udział w zajęciach prowadzonych przez wychowawcę, na których zdobywają wiedzę z różnych dziedzin, uczą się jak zgodnie współżyć w zespole, bawić się i odpoczywać. Nasi uczniowie uczęszczają również na zajęcia dodatkowe takie jak: rytmika, religia, j. angielski oraz zajęcia biblioteczne. Dzieci z grupy 0 biorą również czynny udział w imprezach i uroczystościach organizowanych na terenie szkoły.

Z wizytą w szklarni

Dnia 25.03 wybraliśmy sie na wycieczkę do szklarni. Wycieczka dała nam możliwość zobaczenia i zwiedzenia tego ciekawego miejsca-„domu ze szkła”. Podziwialiśmy kolorowe „dywany kwiatowe”- teraz już wiemy jak należy pielęgnować kwiaty.

Wiosenna hodowla

Podczas pierwszych wiosennych spacerów zaopserwowaliśmy, że przyroda budzi się do życia. Na zajęciach dosiedzieliśmy się co potrzebne jest roślinie do życia oraz jakie są etapy jej rozwoju. Aby potwierdzić naszą wiedzę- założyliśmy swoją własną wiosenna hodowlę.

MIKOŁAJKI

Dnia 5.12 do naszej szkoły zawitał Mikołaj. Przyniósł nam prezenty, na które czekaliśmy z niecierpliwością cały rok. W podziękowaniu zaśpiewaliśmy mu piosenkę i zrobiliśmy łańcuch na choinkę.

ANDRZEJKI

Dnia 28.11.2014 odbyły się andrzejki, które spędziliśmywspólne z klasą Ia. Odwiedziły nas wróżki: Semida i MirabellaJ , które wywróżyły nam przyszłość. Dowiedzieliśmy się kim zostaniemy w przyszłości, jak będą miały na imię nasze żony i mężowie. Wróżki przygotowały nam również wiele ciekawych zabaw przy muzyce.  Zabawa była bardzo udana. Na koniec skosztowaliśmy słodki poczęstunek.

DZIEŃ MISIA

W dniu 25 listopada 2014r. nasze Misie obchodziły swoje święto. Każdy z nas przyniósł do szkoły swojego ulubionego pluszaka. Uczestniczyliśmy w zajęciach i zabawach, które były związane z dzisiejszym świętem. Na zakończenie każdy z nas „złowił” małe „co nieco”- misia lubisia.

WIZYTA W MUZEUM

Dnia 12 listopada wybraliśmy się z naszą Panią do szczecineckiego muzeum. Wizytę zaczęliśmy od lekcji muzealnej, na której dowiedzieliśmy się między innymi, kto pracuje w muzeum, skąd biorą się eksponaty i kto oraz jak o nie dba. Słuchaliśmy z wielkim zaciekawieniem Pani przewodnik, która cierpliwie odpowiadała na nasze pytania. Na zakończenie lekcji każdy z nas wykonał rysunek wybranego eksponatu. Wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni.

KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY….

W piątek 7.11 braliśmy udział w szkolnej uroczystości z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. W czasie apelu nasi starsi koledzy i koleżanki przedstawili nam trochę historii, jak Polska odzyskała wolność. Po uroczystości wspólnie z klasą IA udaliśmy się z flagami pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie zapaliliśmy symboliczny znicz.

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE

W październiku braliśmy udział w naszych pierwszych zajęciach bibliotecznych. Pani Bożena Tkaczuk przygotowała nam do odsłuchana bajką pt. „Czerwony Kapturek”. To, czy z uwagą słuchaliśmy mogliśmy sprawdzić chwilę później, w czasie konkursu związanego z bajką. Nie obeszło się również bez nagród i niespodzianek. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych zajęć.

WYCIECZKA DO CZARNOBORU

Dnia 24.09.2014 wybraliśmy się z naszą Panią oraz Rodzicami na wycieczkę do Czarnoboru. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Czarnogór odwiedziliśmy dziuplę ekologiczną, w której mogliśmy zobaczyć eksponaty zwierząt żyjących w naszych lasach. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy o zwyczajach i życiu zwierząt leśnych. Po wizycie w dziupli ruszyliśmy na małą wędrówkę ścieżką przyrodniczą. Nie zabrakło również czasu na ognisko i dobrą zabawę

WIZYTA PANI ZE STRAŻY MIEJSKIEJ

Dnia 26.09.2014. odwiedziła nas Pani ze Straży Miejskiej. Opowiedziała nam wiele ciekawych rzeczy na temat bezpieczeństwa zarówno na ulicy, jaki i w domu. Dowiedzieliśmy się jak zachować się z sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa oraz dlaczego ważna jest znajomość naszych danych. Pogadanka bardzo nam się podobała, ale w szczególności scenki, jakie odgrywaliśmy-wcielenie się w rolę kierowcy oraz przechodnia…

NASZE ZABAWY, SPACERY PO PARKU

Nasza grupa poza zajęciami w sali często przebywa na świeżym powietrzu. Bardzo lubimy chodzić do pobliskiego parku, gdzie możemy pobawić się na placu zabaw czy spacerować. Jednak nasz pobyt w parku to nie tylko zabawa-uczymy się jak żyć w zgodzie z przyrodą, poznajemy drzewa, szukamy znaków jesieni. Nasza Pani organizuje nam również różne zabawy ruchowe.